Způsoby použití

Přírodní pomocná půdní látka

ALGINIT – pomocná půdní látka zařazena do seznamu vzájemně uznaných výrobků v České republice. Dodavatelem na trh firma ALGIVA s.r.o.

  • Unikátní, zemitá řasovitá, organicko-minerální hornina, která vznikla před 3 až 5 miliony lety (pliocén), působením primitivních řas, biomasy a zvětráváním vulkanického prachu, když se uložily odumřelé řasy v kráterových sopečných jezerech.
  • Můžeme zařadit mezi EKOLOGICKÁ ORGANICKÁ HNOJIVA s obrovskou schopností zadržovat vodu a vázat na sebe toxické těžké kovy a udržet je před vyplavováním do vnějšího prostředí, protože stejně jako živičná břidlice obsahuje až 40% HUMUSU a 35% VÁPNA.

Alginit – chemický rozbor

  • Zatím bylo zjištěno na 64 makro (N, P, K,…..), mikro (Zn, Se, S, B),…..prvků. Zajímavý je také vysoký obsah bóru, který působí u rostlin jako vitamín C u živočišných organismů.
  • Organická příměs A zvyšuje vlhkost i teplotu v půdě, podporuje sorbční komplex a tvorbu žádoucích huminních kyselin v půdě. Nemá dobu exspirace, nelze ho předávkovat, podle pedologické stupnice s PH 7,35 je mírně alkalický.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>